POKL - Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Relacja z Konferencji - Karczowiska, 21-22 listopada

Drukuj
Email
Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy z Wrocławia, poprzez różnorodne spotkania, debaty i konferencje promuje wybrane działania. Adresatami takich projektów są kobiety, osoby w wieku 50+, bezrobotni, niepełnosprawni, wykluczeni z rynku pracy. Dobre praktyki, analiza potrzeb oraz współpraca na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego subregionu legnicko-głogowskiego była tematem konferencji zorganizowanej w dniach 21 i 22 listopada, przez DWUP w hotelu „Chata Karczowiska”, w miejscowości Karczowiska.
Jak sami mówili uczestnicy konferencji, mieszkają i działają na dość specyficznym terenie. Z jednej strony bogate gminy, ogromne przedsiębiorstwa, dużo pracy, a z drugiej podobne problemy jak w pozostałej części województwa.
Z tym większą uwagą uczestnicy spotkania wsłuchiwali się w przygotowane przez beneficjentów PO KL prezentacje.
   
Konferencję prowadziła Magdalena Wdowiak-Urbańczyk, a na zadawane pytania odpowiadali na bieżąco obecni na spotkaniu pracownicy DWUP.
   
Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Mariusz Kołodziej z Agencji Rozwoju Regionalnego „Arleg” w Legnicy, Ewelina Świderek i Natasza Baran ze spółki „Technika i Bezpieczeństwo”, Jerzy Klonowski z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy, Izabela Daniel z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej, Grażyna Prusisz z Centrum „Dzwoni” w Głogowie i Mirosław Jankowski z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego z Legnicy. Zaprezentowano również projekty realizowane przez Powiatowy Urząd Pracy z Legnicy i fundację „Eudajmonia”.

Omówiono niezwykle wszechstronne projekty. Od szkoleń i doradztwa, poprzez różnorodne aktywizacje zawodowe, staże i praktyki, poprzez formy zatrudnienia wspomaganego skierowanego do osób niepełnosprawnych, aż po pożyczki dla firm na ich rozwój lub zakładanie.
   
Konferencja w Karczowiskach była także ciekawym kompendium wiedzy dla osób, które w nadchodzącej perspektywie będą koncentrowały swoje działania na nowych realizacjach. Jak wspomniał jeden z uczestników, wiele już wymyślono i zrobiono, jednak nadal jest miejsce i potrzeba na kolejne, jeszcze lepsze projekty.

Korzyści płynące z Europejskiego Funduszu Społecznego:subregion legnicko-głogowski - artykuł który ukazał się w dniu 06.12.2013 w Gazecie Wyborczej Wrocław
  personal loans online . But it is worth noting that these tests were carried out on the blood cells. Therefore, it's too early to say about scientific evidence of Viagra No RX influence on blood clots.

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad