POKL - Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Dostosowanie serwisu jest współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Jesteś tutaj: Start Działania informacyjno-promocyjne Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Debata Z KOBIETAMI O KOBIETACH - ”Moje życie zmieniło się dzięki EFS” 15.11.2013, MILICZ

Drukuj
Email
Mieszkanki Milicza i miejscowości wchodzących w skład powiatu, spotkały się 15 listopada na debacie, zorganizowanej przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy .
Panie, które odpowiedziały na zaproszenie dzieliły się opowieściami o swoich zawodowych perypetiach, czasem osiągniętym sukcesie. Poznawały także drogi i metody skuteczniejszego znalezienia zatrudnienia. Było informacyjnie, ale domowa wręcz atmosfera, wpłynęła na prawdziwe wzruszenia. W spotkaniu uczestniczyły także przedstawicielki lokalnego samorządu, instytucji i stowarzyszeń.
   
Debatę otworzyli starosta milicki Piotr Lecz wraz z wicedyrektor DWUP Renatą Granowską. Starosta podkreślił, że fundusze wydatkowane na projekty skierowanie do pań, aktywizujące je zawodowo, to najlepiej wydane pieniądze.
W części informacyjnej spotkania, Magdalena Wdowiak-Urbańczyk omówiła stan zatrudnienia kobiet w województwie i powiecie. Uczestniczki poznały także metody poszukiwania projektów, w których mogłyby wziąć jeszcze udział. Zaprezentowane dane w odniesieniu do Milicza, komentowała dyrektor PUP Anna Grochowicka.
   
Wyniki wdrażania konkursów, opartych o unijne środki, a skierowanych do pozostających bez pracy kobiet, omówiła Joanna Maja Jeż ze starostwa powiatowego. W regionie powstały blisko 24 nowe firmy, które prowadzone przez wcześniej bezrobotne panie, działają do dziś.
   
Najwięcej jednak o specyfice tego turystycznego rejonu, miały do opowiedzenia same  mieszkanki. Panie, które wzięły udział w szkoleniach organizowanych przez OPS w Miliczu, podkreślały nie tylko ich edukacyjny charakter. O „Zakazie Postoju”, opowiadała Joanna Bronowicka. Był kurs prawa jazdy, panie nauczyły się pierwszej pomocy, wzięły udział w wyjeździe integracyjnym, gdzie zawiązały się przyjaźnie na całe życie. Przed uczestniczkami warsztaty psychospołeczne.
W tej części debaty nie zabrakło oklasków i wzruszeń. Teresa Wencek, kiedyś walcząca z ciężką chorobą, dziś pełna optymizmu i dobrej energii, namawiała do działania. Dzięki projektowi PCPR sama dzisiaj pomaga innym.
   
Debatę zakończyły prezentacje uczestniczek spotkania, które wzięły udział w projekcie metamorfozy. Dzięki zmianie swojego wizerunku, w tym ubioru i uczesania, panie czują się pewniej. Jest to bardzo ważne na przykład podczas rozmów kwalifikacyjnych o pracę.

Z kobietami o kobietach - doświadczenia milickie - artykuł który ukazał się w dniu 22.11.2013 w Gazecie Wyborczej Wrocław
 

Wyszukiwanie

Wielkość liter

logo Strona Przyjazna Niewidomym

Dowiedz się więcej:

nopad